AdliyeHaber

Üzerime Bomba Bağlar Hepinizi Patlatırım Diyen Avukata Hapis ve Para Cezası

KAYSERİ İl Göç İdaresi Müdür Vekili H.A.K. ile 6’sı güvenlik görevlisi 4’ü temizlik işçisi toplam 11 kişiye hakaret edip tehdit ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan avukat Kadri B., 7 ay hapis ve 11 bin 640 TL para cezasına çarptırıldı.

Olay, 12 Aralık 2016 tarihinde merkez Kocasinan İlçesi Gömeç Mahallesi’nde bulunan İl Göç İdaresi’nde meydana geldi. İddiaya göre, avukat Kadri B., merkezde bulunan 5 yabancı uyruklu kişinin vekalet işlemeleri için Göç İdaresine geldi. Güvenlik görevlileri tarafından üzerindeki eşyaları teslim etmesi istenen Kadri B.’nin, bu uygulama sonrası güvenlik görevlilerine sinkaflı cümlelerle, ‘Siz ilkokul mezunusunuz, ben avukatım. Üzerime bomba bağlar hepinizi patlatırım’ dediği iddia edildi. İl Göç İdaresi Müdür Vekili H.A.K. ile 6’sı güvenlik görevlisi 4’ü temizlik işçisi toplam 11 personelin şikayetçi olmasının ardından avukat hakkında ‘Hakaret’ ve ‘Tehdit’ suçlarından dava açıldı.

Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşmasında tutuksuz sanık Kadri B. hazır bulundu. Suçsuz olduğunu söyleyen sanık avukat, “Haklıyken, haksız duruma düştüm. Hakaret etmedim. Tehditte bulunmadım. Avukat olduğumu ve içeri girmek istediğimi söyledim. Beni zor durumda bırakmak için günler sonra böyle bir tutanak tutuldu. Sicilimin bozulmasını istemiyorum. Takdir sizin. Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim. Bu suçu işlemedim. Beraatımı istiyorum” dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Kadri B.’yi, ‘tehdit’ suçundan 7 ay hapis, ‘Kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret’ suçundan 11 bin 640 TL para cezasına çarptırarak, hükmün açıklanmasının geriye bırakılmasına karar verdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu