Özel Haber

Vali Günaydın, “Amacımız Kimseye Ceza Yazmak Değil”

 

KAYSERİ,(BGC) – Yeni alınan tedbirler kapsamında 23 Nisan öncesi Kayseri valisi Şehmus Günaydın Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile birlikte haftalık denetimini gerçekleştirdi.Kayseri Valisi Şehmus Günaydın denetim öncesi aşı ve kısıtlamalarla ilgili önemli açıklamarda bulundu.

Muafiyet belgelerini amacı dışında kullanılmaması gerektiği konusunda uyarıda bulunan Kayseri Valisi Şehmus Günaydın “Bu süreç çok önemli . Özellikle yetkili arkadaşlarımızın söylemiş olduğu şey ‘2 gün ve 3 gün ortaya konulan bu kısıtlamalara riayet edildiği taktirde bunlardan çok güzel sonuçlar elde ediyoruz. Vaka sayılarımızın düşmesinde önemli etkileri oluyor dolayısıyla hastanelerimizdeki yoğun bakım yataklarındaki yoğunluğun pandemi servisindeki yoğunlukların azalması için bizlere çok önemli katkılar sunuyor. Bu fırsatı iyi değerlendirelim. Önümüzdeki 3 gün boyunca kısıtlama tedbirlerine harfiyen uyalım. Aldığımız muafiyet belgelerini amacı dışında lütfen kullanmayalım. İşimizi gördükten sonra lütfen evimize dönelim . Eğer bu kısıtlamalarda bu kısıtlamalarda ortaya konulan tedbirlere uymaz isek yeni kısıtlamalarla karşı karşıya kalacağız. Bunun için üzerimize düşeni yapmamız lazım. Bir araya gelmeler riskin arttığı anlamını taşır . Bu birliktelikleri lütfen bir süre erteleyelim. Amacımız kimeye ceza yazmak değil . Amacımız farkındalık yaratarak tedbirlere uyma konusundaki hassasiyeti arttırmak” ifadelerini kullandı.

 

“65 Yaş Üstü Vatandaşlarımızın Vaka Sayısında Ciddi Düşüşler Görüyoruz”

Aşı olmak için önce randevu alınması gerektiğini belirten Kayseri Valisi Şehmus Günaydın “Kayseri olarak bizim yaklaşık şu an itibariyle 55 yaş üstünü eklediğimiz zaman 365 bin civarında hedef kitlemiz var. Biz bu hedef kitlemizin 220 binine 1. doz aşıyı uyguladık. 2. doz aşı konusunda da 135 bin civarında vatandaşımızın 2. doz aşısını yaptık. Bu sayıyı arttırmak için aşı sırası gelen vatandaşların aşı olmasını bekliyoruz. 55 yaş üstü vatandaşların aşı sırasının geldiği gün hastanelerimizde bir kaç saatliğine bir yoğunluk yaşandı. Bunun nedeni de tabiki randevu alıncağını bilmeyen vatandaşlarımızın randevusuz olarak hastaneye gelmeleriydi. Buradan bütün vatandaşlarımıza sesleniyorum lütfen aşımız için randevumuzu alalım. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın gönüllü olarak bir an önce bu aşıların olmasını bekliyoruz. 65 yaş üstü vatandaşlarımızın vaka sayısında ciddi düşüşler görüyoruz.” diye konuştu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu