Vali Şehmus Günaydın’dan Yurt Ziyareti

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri’de bulunan Erciyes Erkek Öğrenci Yurdu Vali Şehmus Günaydın tarafından ziyaret edilerek incelemeler yapıldı.

Üniversitelerin açılıyor olması sebebiyle Erciyes Erkek Öğrenci Yurdu ziyaret edildi. Ziyaret, Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Önceki Dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Ak Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu tarafından gerçekleştirildi.
Ziyarette Vali Şehmus Günaydın konuşma yaptı. Günaydın; “4 Ekim itibariyle üniversitelerimizin büyük kısmında yeni eğitim öğretim yılı başlıyor, bazı üniversitelerimiz de başladı. Çocuklarımızın, gençlerimizin barınmasıyla ilgili Kayseri’mizde şuanda hiçbir sıkıntımız yok. Yurtlarımız son derece barınmak için hazırlıklı. Kaydını yaptıran gençlerimiz rahatlıkla burada öğrenim hayatlarını devam ettirebilirler. Bunun dışında da belediye imkânlarımız, valilik imkânlarımız, misafirhanelerimiz gençlerimizin hizmetinde. Bunlar talep ettikleri, arzu ettikleri takdirde bu konuda kendilerine yardımcı olacağız. Biz Kayseri olarak, Kayseri’nin esnafı olarak bize misafirliğe gelen üniversite öğrencilerimizin her türlü ihtiyacını karşılamak için hazırlıklarımızı tamamladık. Bütün kurum müdürlerimizle, yetkililerle, rektörlerimizle toplantılarımızı yaptık, bu toplantıları önümüzdeki haftada da devam ettireceğiz. Gençlerimizin Kayserimizde rahat, huzurlu ve güvenli bir şekilde eğitim-öğretim hayatını devam ettirmeleri için bütün tedbirler alınmıştır. Özellikle altını çizeyim barınma konusunda da gençlerimizin bütün sorunlarını çözecek noktada gerekli hazırlıklarımızı yaptık, bu konuda olumsuzluk olmayacaktır” ifadelerini kullandı.

Ziyarette konuşma yapan bir diğer isim ise
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç oldu.
Büyükkılıç, “Kayseri’miz aynı zamanda genç dostu, ödüller almış bir şehir. Belediyeler olarak bizler bu konuda gerekli hassasiyeti gösteriyoruz. Kayseri’mizde kelimelerin ve cümlelerin üzerine basa basa söylüyoruz, şuanda herhangi bir yurt sorunu yok, herhangi bir açıkta olan öğrencimiz yok. Eğer böyle bir sıkıntısı olan varsa yerel yönetimlerimize, kurum ve kuruluşlarımıza müracaat ettiklerinde rahatlıkla onlara fırsat verilir. Ayrıca KYK’mıza 2 bin yataklı yeni yurt yapılıyor, 3 bin yataklı yurdumuzun da gerekli çalışmalarını başlattık. O da devam ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığımıza da bu hassasiyetlerinden ve bize sahip çıkma duygularından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, incelemeler sonucunda son derece dikkatli bir çalışma olduğunu gözlemlediğini ifade etti.