Güncel

Vatandaşa Erken Seçimi Sorduk Cevap”Açız”

 

Kayserimnet Laf Sokakta ekibinin bugün yaptığı röportajda gündemde olan erken seçimi sordu. İşsiz olan vatandaş dert yandı.
Bir restoranda garson şef olarak çalışan vatandaş lokantaların kapanmasıyla işsiz kaldı.Uludağ’da yapılan partiye tepki gösterdi.
“Bir an önce seçim olmalı. Dün televizyon da gördüm. Lokantalar kapalı sözde ama gel gör ki Uludağ’daki lokantalar açık şimdi bunun adaleti nerde.Ben üç aydır işsizim lokantalar kapalı ben nerde çalışacağım. Benim mesleğim şef garsonluk ben ne iş yapayım. Ben amelelik mi yapayım hırsızlık mı yapayım.”

Elektriğinin kesildiğini belirten vatandaş “faturalar ertelenecekti sözde” dedi
“Ben hiçbir partiye oy vermeyeceğim.Hiçbir partiye!Cezasına razıyım.Açım,susuzum,elektriğim kesildi.Sözde faturalar iki üç ay sonra gelecekti. Çalışmayınca elektrik su nasıl ödenecek?”
Telefonunu sattığını belirten vatandaş HES kodu ile giriş yapılan yerlerde sorun yaşadığını belirtti.
“Çıkıp milleti görsün millet ne yiyor ne içiyor. Ben teleofunumu sattım bir yere gittiğim zaman HES kodu istiyor.Nasıl gireceğim? Telefonum yokki HES kodumu göstereyim. Millet uyansın artık açlıktan birbirimizi öldüreceğiz.Bazen plan kuruyorum hırsızlık yapayım diye yiyeceğim içeceğim yok sigaram var nasıl yapacağım?
İşsiz kalan vatandaş yardım derneğinden yardım alamadığını da dile getirdi.
“Vermiyor adamı olana veriyor. Ak parti binasına gidip oturalım bir lira vermiyor. Bin lira dediler kim aldı.
Yardım derneğine gittim önümde adam suriyeli’ye sorgusuz sualsiz yardım verdi. Bana da bir kağıt çıkardı. Sanki ben orayı komple alacağım vereceğin iki lokma bir şey ama suriyeli olunca önüne koydu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu