Korona Virüs

Vatandaşlar Kayseri’de Sağlık Müdürü’nün ‘Kayseri kritik noktaya gidiyor ’ paylaşımı değerlendirildi

KAYSERİ’de vatadandaşlar, İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli’nin ‘Kayseri kritik noktaya doğru gidiyor’ sözlerini değerlendirdi.
İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, 2 gün önce sosyal medya hesabından koronavirüslü hasta sayısındaki artışa değindi. Benli paylaşımında, “Kayseri kritik noktaya doğru gidiyor. Lütfen kendimize gelelim. Hareketliliği azaltalım. Mecburi olmayan durumlarda yerimizden-evimizden ayrılmayalım. Hafta sonları evimizden dışarı çıkmayalım. Karşılaştığımız herkesi virüs taşıyormuş gibi düşünerek hareket edelim” ifadelerine yer verdi. Kayseri’de yaşayan vatandaşlar İl Sağlık Müdürü Benli’nin paylaşımını yorumladı. Esnaf Ömer Hasekiz, “Kayseri’de koronavirüsten etkilenenlerin sayısının kritik seviyede olmasının nedeni insanların normalleşmeye geçmesi. Özellikle hafta sonu alışveriş merkezinin girişinde kuyruk oluşuyor. Bazı önlemlerin alınması lazım. Biz esnafız, bu nedenle kendi önlemimizi alıyoruz. En fazla 2 müşteri alabiliyoruz. Maskemizi her zaman takıyoruz ve dezenfektan da bulunduruyoruz. İşi olmayan insanların evde kalması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu. Sivas Caddesi’nde esnaflık yapan Hacı Mehmet Şimşek ise, “Maske, mesafe ve temizlik konusunda daha dikkatli olmamız gerektiğini düşünüyorum. Pandemi süreci uzayınca insanlarda biraz gevşeme oldu. İnsanlarımızın daha dikkatli olması gerekiyor” dedi.
Koronaviüs salgınına dikkat edilmesi gerektiğini belirten Metin İlhan da, “Kayseri’de vatandaşlar kurallara pek uymuyor. Caddede yürürken yere atılmış 25 adet maskeye denk geldim. Bu hastalığa dikkat etmek gerekir” diye konuştu.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu