EtkinlikGüncel

Yahyalı Belediyesi’nden Kitap Toplama Kampanyası

KAYSERİ, (BGC) – Yahyalı Belediyesi tarafından “Okuduysan Arkadaşın İle Paylaş” adı altında kitap toplama kampanyası başlatıldı.
İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve ilçe merkezinde okulların destek verdiği kitap toplama kampanyasında, ihtiyaç sahibi olan kitap temini konusunda sıkıntı yaşayan öğrencileri kitapla buluşturulması amaçlanıyor.
Kampanya kapsamında ilçe merkezindeki 21 okula kitap kumbarası kurulacak. Buralarda toplanan kitaplar ile kırsal mahallelerde bulunan 30 okula kütüphane kurulacak.
Düzenlenen kitap toplama kampanyasına büyük önem verdiklerini belirten Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı ile birlikte ilçenin 100. Yıl Mahallesi’ndeki Ali Elmacı Ortaokulu’nda kampanyaya katıldılar.
Okul öğrencileri ile birlikte kurulan kumbaraya kitap atan Başkan Esat Öztürk yaptığı açıklamada, “Kampanyamıza verdikleri desteklerden dolayı Milli Eğitim Müdürüne, okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize ilçemiz, belediyemiz ve öğrencilerimiz adına yürekten teşekkür ediyorum. Belediye olarak hazırladığımız kumbaramız ile birlikte kampanyamızı ilk olarak Ali Elmacı Ortaokulu’nda başlattık. Öğrencilerimiz şu ana kadar kumbaramıza 1500’ün üstünde kitap atmışlar. Nasıl ki ülkemiz savunması için üretimini yaptığımız İHA ve SİHA olmazsa olmazımız ise çocuklarımız içinde kitaplar olmazsa olmazımızdır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte çocuklarımız artık akıllı telefonlardan kitap okuyabiliyorlar. Kitaba ne gerek var diye bir düşünce oluşabilir ama kitaplardan aldığımız zevki akıllı telefonlardan alamadığımızı düşünüyorum. Bu kampanya ile topladığımız kitapları kırsal mahallelerdeki ihtiyaç sahibi, kitap bulmakta zorlanan çocuklarımıza ulaştıracağız. Çocuklardan isteğim mutlaka kitap okusunlar. Günde en az yarım saat, bir saat okusunlar. Biz, kitap okuma özürlü bir gençlik istemiyoruz. Okuyan, okuduğu ile de meydan okuyan bir gençlik istiyoruz” diye konuştu.
Kitap özgürlük olduğunun altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kafalı konuşmasında, “Kitap okumadan, meydan okuma şansımız yok. Başkanımıza, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına teşekkür ediyorum. Harika bir kampanya olmuş. Kırsaldaki bazı okullarımızda ciddi anlamda kitap eksikleri vardı. İnşallah bu sayede kırsaldaki tüm okullarımızın ihtiyaçları karşılanacak.” ifadelerini kullandı.
Kitap toplama kampanyası katılan öğrencilerde, okudukları kitapları arkadaşları ile paylaşmaktan mutlu olduklarını, kitap kumbarasını çok beğendiklerini ve kampanyayı düzenleyen Yahyalı Belediyesi’ne teşekkür ettiklerini söylediler.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu