Etkinlik

Yahyalı İçin “Buda Parçala Kazan” Projesi

 

KAYSERİ,(BGC)-​Yahyalı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ORAN Kalkınma ajansına sunmuş olduğu ”Buda Parçala Kazan” projesinden desteklenmeye hak kazandı.

Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde tarımdaki verimliliği arttırmak için yeni bir proje faaliyete geçirilecek. İlçenin başvurusu üzerine kabul edilen projenin faaliyetleri, proje kapsamında başlayacak. Proje; Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Yeşilhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü; proje eş finansörü olan Yahyalı Ziraat Odası Başkanlığı ve Yeşilhisar Ziraat Odası Başkanlığı ile ortaklaşa yürütülecek.

Kayseri İl Tarım ve Orman Müdürlüğü projeyle ilgili yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bu Proje ile meyvecilikte önemli bir yere sahip olan İlçemizde; modern budama ekipmanlarıyla donatılmış profesyonel budama ekiplerinin kurulacak olması İlçe Meyveciliğinin daha etkin ve kaliteli olmasını sağlayacaktır. Ayrıca proje kapsamında budama artıklarının parçalanıp ilaçlanması ile topraklarımız daha verimli hale gelecek, hastalık ve zararlıların yayılımı azalacak, böylece çiftçilerimiz daha kazançlı hale geleceklerdir.”

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Başa dön tuşu