Güncel

Yahyalı’ya MYO’da Yeni Bölüme Öğrenci Sevinci

 

KAYSERİ, (BGC) – Yahyalı Meslek Yüksek Okulu , Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Bölümü ,program çerçevesinde bu yıl ilk kez 40 öğrenci ile öğretime başlayacak.

Kayseri Üniversitesi Rektörü Kurtuluş Karamustafa , yaptığı açıklamada ilçedeki MYO da Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Bölümü’nün 40 öğrenci ile derse başlayacağın ifade etti.
İlçedeki MYO ile ilgili daha önce Tabii Kaynakları Eski Bakanı ve AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Yahyalı Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, AK Parti Yahyalı İlçe Başkanı Esat Türkmenoğlu ile Yahyalı Üniversitesi Yaşatma ve Yaptırma Derneği Başkanı Talha Yapıcı rektörlükde bir toplantı yapmıştı.Toplantıda Rektör Karamustafa, Yahyalı ilçesinde bulunan Meslek Yüksekokulunu da bu çerçevede aktif ve faydalı hale getirmenin çaba ve çalışmaların içerisinde olduklarını söyledi.
Yahyalı’ya MYO da hali hazırda Gıda İşleme Bölümü, Madencilik ve Maden Çıkarma Bölümü ve Elektrik ve Enerji Bölümü (Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi) yeralıyor.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu