Haber

Yaralı Baykuşlar Tedavi Altına Alındı

 

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri’nin Bünyan ve Kocasinan ilçelerinde duyarlı vatandaşlar tarafından yaralı ve bakıma muhtaç bir şekilde bulunan 2 adet yavru baykuş gerekli bakım ve tedavisi için Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Kayseri’nin Bünyan ve Kocasinan ilçelerinde yaralı ve bakıma muhtaç bir şekilde bulunan 2 adet yavru baykuşu tedavi edilmesi için Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne teslim edildi. Henüz uçamayan yavru baykuşlar Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim alındıktan sonra Büyükşehir Belediyesine bağlı Harikalar Diyarı’nda bulunan veteriner hekime gerekli tedavi ve bakımını yaptırmak üzere teslim edildi. Gerekli tedavi ve bakımının yapılmasının ardından yavru baykuşlar yine Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerince teslim alınarak doğal yaşam ortamına bırakılacak.

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü yasa dışı avlanmanın baykuşlar için olumsuz olacağını belirterek sosyal medyadan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı: “Halk arasında kötü bir ünü olan bu kuş türleri aslında iyi bir aile hayatı sürerler. Dişi kuş kuluçkadayken yuvaya erkek baykuş bakar dolayısıyla bilinçsiz ve yasa dışı avlanılmasının baykuş ailesi için çok olumsuz sonuçları olacaktır. 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu ve Merkez Av Komisyonu kararınca 2021 yılı için avlanılması 3.034,00 TL para cezasıdır.
Müdürlüğümüzce 7/24 gelen yaralı yaban hayvan ihbarları değerlendirmekte olup, İlimizin yaban hayatının korunması çalışmaları hassasiyetle devam etmektedir.”

İlgili Haberler

Başa dön tuşu