Güncel

Yavru Kartalı Ağzıyla Besliyor

KAYSERİ,(BGC)-Niğde’de bulunup Kayseri’ye getirilen bir kartal yavrusu , Sultan Sazlığı Milli Park sınırları içerisinde bulunan Kuş Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bakıma alındı. Bakıma alınan yavru kartalı bakıcısı ağzıyla besliyor.

Niğde İli Bor ilçesinde duyarlı bir vatandaş tarafından bulunan yavru kartal gerekli bakım ve tedavisi için Niğde Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine, oradan da Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğüne bağlı Sultan Sazlığı Milli Park görevlilerine teslim edildi. Niğde’de bulunup getirilen yavru kartala bakıcı personel, anne şevkati ile yaklaşarak kartalı ağzıyla besliyor.

Kayseri Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, ‘’ Yavru kartalın bakımını üstlenen personel kuşa, şevkatle yaklaşıp onu annesi gibi besliyor. Personel tarafından verilen bütün yiyecekleri geri çevirmeden yiyen yavru kuş, doğada kendi ayaklarının üzerinde duruncaya kadar gerekli bakımı yapılacak ve ardından yaşadığı doğal ortamına bırakılacak. 301 çeşit kuş türüne ev sahipliği yapan Sultan Sazlığı Milli Park sınırları içerisinde bulunan ve yaralı ve bakıma muhtaç yaban hayvanlarına anlık olarak müdahele edebilmek için Müdürlüğümüzce yaptırılan Kuş Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde bugüne kadar bir çok yaralı kuş yeniden sağlığına kavuşmuş ve gökyüzünde yeniden özgürce kanat çırpmaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu