Haber

Yeşilhisarlı Öğrenciler, Okuma Yarışmasında Yarıştı

 

KAYSERİ,(BGC)-Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde Şehit Mehmet Güngördü İmamhatip Ortaokulu’nun ikinci kez düzenlediği okuma yarışması tamamlandı.

Yarışmada öğrenciler bu kez Rus klasik yazarı Lev Tolstoy’un “İnsan Ne ile Yaşar?” eserini okudu. Yarışma sonuçlarına göre birinci 97,5 puan ile 6/B sınıfından Tuğba Nur İkiz, ikinciliği 82,5 puan ile 7/B ‘den Sema Metin ve üçüncülüğü ise 75 puan ile 6/B sınıfı öğrencisi Fatma Kapusuz aldı. 4.’lüğü de yine 6/B de okuyan Ferhan Esra Şahin adlı öğrenci 70 puan ile aldı.

Ödüllendirmede ise Tuğba Nur İkiz ve Sema Metin önceki okuma yarışmasında da dereceye girmesi sebebiyle bu sefer bisiklet yerine paten ile ödüllendirilirken, üçüncü olan Fatma Kapusuz bisiklet, dördüncü olan Ferhan Esra Şahin ise hediye çeki ile ödüllendirildi.

Okul yönetiminden yapılan açıklamada ”Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik eder; hayatları boyunca kitap okumanın faydalarını göreceklerinden emin olduğumuzu belirtmek isteriz. Yarışmanın sorularının hazırlanmasında ve değerlendirilmesinde emeği geçen Türkçe öğretmenlerimiz Burcu Güneş ve Samet Ulutürk’e teşekkür ederiz. Ödül töreni 17 Haziran 2021 Perşembe günü saat 10.00’da okulda yapılacak” ifadeleri kullanıldı.

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu