Belediye Haberleri

Yıldırım Beyazıt’ın “Çehresi Değişiyor”

KAYSERİ,(BGC)-Melikgazi Belediyesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde hayata geçireceği 6 bloktan oluşan 233 dairelik kentsel dönüşüm projesi için yıkım çalışmalarına başladı.

Düzenlenen basın toplantısıyla mahallede bulunan Şükran Caddesi’nde yıkımlara başlandığını belirten Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Bu işten belediyemizin en büyük karı hayır duası; aynı zamanda ortamın güzel ve temiz bir alana bürünmesi. İçinde bulunduğumuz alan toplam 13 bin 800 metrekarelik bir alan. Burada şu anda 95 hak sahibimiz var. 37 tane ev yıkılacak. Bugün 6 tanesini yıkıyoruz. Bir kısım evleri de vatandaşlarımız kendileri yıkıyor. Dolayısıyla burayı temizlemiş olacağız. Kimsenin sıkıntıya girmeden rahat bir şekilde burayı boşaltmasını sağlıyoruz. İnşallah herkesle anlaşmayı tamamladığımızda projenin ihalesini yapıp temelini atmaya başlayacağız” ifadelerini kullandı.

Yürütülen proje hakkında bilgi veren Palancıoğlu, “6 bloktan oluşan 233 dairelik bir projenin ilk aşamasındayız. 48 tane 110 metrekare, 2+1 daire, 78 tane 135 metrekare 3 + 1 daire ve 146 metrekarelik 3 + 1 daire yapıyoruz. Son olarak 171 metrekareden oluşan 84 tane 4+1 daire yapmış olacağız” diyerek, ‘Yıldırım Beyazıt’ın çehresinin değişeceğini’ belirtti.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu