YRP İl Başkanı Narin: Kayseri’nin Siyasi Yapısı Belli, CHP’ye Oy Vermez

KAYSERİ, (BGC – ÖZEL HABER)- Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin, Belediye çalıştayı için Kayseri’ye gelen CHP’li Belediye Başkanları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Narin, “200 belediye başkanı değil, 500 belediye başkanı gelsin Kayseri’nin kültür yapısı, siyasi haritası bellidir’ dedi.

CHP, genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı belediye başkanları çalıştayını Kayseri’de yaptı. Başkanlar, esnaf ziyaretlerinde bulunarak projelerini anlattı. 3 gün süren CHP’nin çalıştayı, iktidar partisi başta olmak üzere dier siyasi partilerin de radarındaydı. Yeniden Refah Partisi Kayseri İl Başkanı Önder Narin da, çalıştayı değerlendirdi. Kayseri’nin siyasi yapısına değinen Narin, bu yapıda CHP’nin Kayseri’den belediye başkanı çıkarmasının mümkün olmadığını öne sürdü. Narin, “CHP’nin 3 günlük Kayseri ziyareti, bizim 2 günlük ziyaretimizin bile çok çok altında kaldı. Bizim Yeniden Refah Parti’sinin Genel Başkanı Fatih Erbakan’ın gelişindeki ses CHP’nin gelişinde olmadı. Kayseri’de CHP hiçbir zaman belediye başkanlığını alamaz ve milletvekilini artıramaz. Kılıçdaroğlu diyor ki (Biz burada sayımızı arttırmaya, Kayseri’ye önem vermeye geldik) diye. 200 belediye başkanı değil 500 belediye başkanı gelsin Kayseri’nin kültür yapısı, siyasi haritası bellidir. Seçmen kime daha çok yakın olduğunu ve kültürüne hangisi daha çok yakın olduğunu gayet iyi bilir. O yüzden biz diyoruz ki ister Kılıçdaroğlu ister İmamoğlu ister Karamollaoğlu ister Davutoğlu gelsin millet ittifakından bir Erbakan’ın oğlu etmiyor” diye konuştu.

“BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAYALİNİ KURMASINLAR”

Millet İttifakı’nın da özellikle CHP belediye başkanlığını alma hayalini kurmaması gerektiğini belirten YRP İl Başkanı Narin, “Gördük yaptıklarını. Halkın içerisine giremediler doğru düzgün. başkanların esnafla, vatandaşla olan diyaloğunu da gördük. CHP Kayseri’de beklediğini alamadı. Ve alamayacak diye de düşünüyorum. Evet AK Parti’den bir kaçış ve partide erime var. Bunun nereye gideceği de belli. Yeniden Refah Partisi diye bir parti var genel başkanımız Fatih Erbakan ile birlikte ruh köküne uyan yere gider seçmen CHP’ye oy vermez. Kayseri’nin yüzde 90’ı sağ kesim. CHP bir tane milletvekili var Kayseri’den onu korursa Allah’ına şükretsin. O yüzden biz diyoruz ki Kayseri’deki seçmen yeniden refah partisini tercih edecek. Ve bu ilk seçimde yeniden refah partisini iktidara taşıyacak. Biz ne yaparsak onların da yaptıklarını görüyoruz. Bizim yaptığımız programlara diğer partililerin uyduğunu da görüyoruz. Hocamızın da dediği gibi taklitçi zihniyetlerle bizim işimiz yok. Taklitçilere itibar etmiyoruz seçmende itibar etmeyecek” dedi.