AsayişGüncelÖzel Haber

Yücel; “HUZUR ŞEHRİNDE HUZUR KALMADI”

Son günlerde yoğun şekilde yaşanan soygun ve hırsızlık olaylarına dikkat çeken Kayseri Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Kazım Yücel, yıllarca “huzur şehri” olarak anılan Kayseri’nin huzurunun kaçtığını ve acil önlem alınması gerektiğini belirtti.

Kayserim.net ve KayseRadar’a açıklamalarda bulunan Yücel;

“ Şehrimizde özellikle son bir aylık dönemde artan hırsızlık olayları, vatandaşlar tarafından da dile getiriliyor, medyada da görüntüleniyor. Hemşerilerimizde bu konu ile ilgili şikayetlerini fazlası ile dile getiriyor. Ekonomik sıkıntılar var doğal olarak, bunların etken olduğu düşünülüyor. Fakat, hapishanelerde koronadan kaynaklı bir çok tutuklu, daha doğrusu hırsızlıktan tutuklu kişilerin dışarda olduğu iddia ediliyor ve bu insanların artık Kayseri’ye vermiş olduğu zararlar Emniyet tarafından da fark ediliyor. Vatandaşlarımız evlerini terk edemez hale geldiler. Bu hırsızlar, caddenin üzerinde ki mazgalları alabiliyorlar, bir eve girip, hiçbir şey bulamazlarsa dolaptan et alıyorlar. Kapınızın önünde ki aracın camını kırıp, aracı götürebiliyorlar. O kadar uzmanlaştılar ki, insanlar evlerinin soyulduğunu birkaç gün sonra fark edebiliyor. Bu olaylarda basına yansıyanlar sınırlı kalıyor. Emniyete yansıyan rakamlar çok daha fazla. Örneğin, mahallenizde bir günde 39 hırsızlık yapılmış ve Kayseri halkının bundan haberi yok. Bu mahalle halkı hırsızlığı emniyete bildirmiş, çözüm bulunamamış.”

ŞİKAYET EDENİN İŞİ BİTMEDEN HIRSIZ EMNİYETTEN ÇIKIYOR

Yaşanan hırsızlık yoğunluğu yanında, adli ve hukuki süreçte ki sorunlara da değinen Yücel;

“ Değerli emniyet mensupları, değerli TBMM milletvekilleri. Bu sadece Kayseri’ye has bir konu da değil. Huzur şehri dediğimiz Kayseri’de ne huzur kaldı ne de huzurlu bir ortam kaldı. Vatandaşlar emniyete şikayet için gittiği anda şikayet edenin işi bitmeden hırsız emniyetten çıkıyor. Kayseri huzur şehri olmaktan çok uzaklaştı. Bu konuda Emniyetimize iş düşüyor. Yaptırımları, kontrolleri ve tedbirleri çoğaltmamız gerekiyor.” Dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Haberler

Bunlar da İlgini Çekebilir
Kapalı
Başa dön tuşu