GüncelSiyaset

Yücel-İlmek Atışması Büyüyor

KAYSERİ,(BGC)-İYİ Parti’li Kazım Yücel, İncesu ilçesinin Saraycık Mahallesi’ni yeniden ziyaret ederek vatandaşların sıkıntılarını dinledi.

Geçen günlerde İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek’in yalancılıkla suçladığı İYİ Parti Kayseri Büyükşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili Kazım Yücel, Saraycık Mahallesi’ni ikinci kez ziyaret ederek vatandaşları dinledi. Yücel, “Saraycık Mahallesi sakinlerine bir dokunduk, bin ah işittik” dedi.

Yücel’e sıkıntılarını dile getiren mahalle sakinleri, İncesu Belediyesi’nden yeterli hizmeti alamadıklarını belirtti. Mahalleliler, “Saraycık Mahallesi’nde sağlık hizmeti haftada 1 gün cami içerisinde karşılanıyor. Geri dönüşüm çöpleri 6 aydır toplanmıyor. Saraycık’taki parklar bakımsız ve kaderine terk edilmiş, çimler kurumuş durumda. Saraycık Aşağı Mahallesi’nde hayvan tezekleri sokak ortasında, mahalle halkının temizlemesine mahkûm edilmiş durumda. Bundan önceki belediye başkanı zamanında temizlenen mahallemiz şimdiki belediye başkanımız zamanında aylardır temizlenmiyor. Yağmur yağdığında sokaklar çamurdan geçilmiyor. Seçim vaatlerinde doğalgaz getireceğiz dedi, halen doğalgaz gelmedi. Seçim vaatlerinde orman statüsündeki bu bölgemizde seçimden sonra mesken ve tapu sorunlarımızı çözeceğine söz verdi fakat seçimden sonra hiç gelmedi. Şikâyetlerimize cevap alamayınca CİMER’e kadar durumu bildiriyoruz. Saraycık Mahallesi’nin birçok yeri asfaltsız olmasına rağmen belediye encümeninin bağına doğru giden yol asfaltlandı.” diyerek sıkıntılarını Yücel’e aktardı.

Saraycık’ta oturan ve YKS’ye hazırlanan bir lise öğrencisi ise “Şikâyetlerimizi İncesu Belediyesi Beyaz Masası’na e-posta yolu ile iletmemize rağmen cevap alamıyoruz. Kentteki okullara giderken 1 saat otobüs bekliyoruz ve o da dolu geçiyor, bizi almıyor” diye konuştu.

Vatandaşları dinleyen Yücel, Başkan İlmek’e de cevap vererek “Saraycık Mahallesi’nde sokakta İncesu Belediyesinin temizlemediği hayvan tezekleri ve alınmayan çöplerle karşılaştık. Sayın Başkan, Yeşilçam filmlerini biliriz ama 1970 Türkiye’sinin bir örneğini, bu günün Kayseri, İncesu İlçesi Saraycık mahallemizdeki vatandaşlarımıza yaşatmasaydın” diye konuştu.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu