Asayiş

Zabıta İsyan Etti: “Dilencilerle Başa Çıkamıyoruz”

KAYSERİ,(BGC)- Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri il genelinde yaptığı dilenci denetimlerini sürdürdü. Denetimlerini sürdüren Büyükşehir Zabıta ekipleri bugün 11 dilenci hakkında tutanak tuttu.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri bugün gerçekleştirdiği dilenci denetimlerinde 11 kişi hakkında tutanak tuttu. Dini duyguları kullanarak para kazanan 11 dilenci zabıta ekiplerini isyan ettirdi. Atatürk Evi’nin bahçesinde oturan bir dilenci zabıta ekiplerinin yakalamasına rağmen birçok kez kaçma girişiminde bulundu. Yakalanan kadın ekip arabasına bindirilerek hakkında işlemler yapılması için polis karakoluna götürüldü. Polis karakolunda yapılan aramada kaçan dinlencinin üzerinden 315 tl para çıktı.

“DİLENCİLERDEN BIKTIK”

Büyükşehir Zabıta Amiri Ali Osman dilencilerin vatandaşların dini duyguları istismar ettiğini belirterek,” Biz bunları her gün yakalıyoruz. Yakaladığımız dilencileri üst araması yapmak için polis karakoluna götürüyoruz. Yapılan arama sonrası cezai işlemlerini yapıyoruz, daha sonra evlerine yakın bir yere bırakıyoruz. Bu dilencilere devlet ve belediye yardım ediyor. Bunlar yardım edilmesine rağmen her gün dilencilik yapıyorlar. Bunları biz şimdi evlerine bırakacağız onlar bizden önce aynı yerlerine gelecekler. Bunlar topladıkları paraları yanındakilere veriyorlar üzerlerinden para bulamıyoruz” diyerek vatandaşlardan dilencilere para vermemelerini istedi.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu